Ofisnet Professional

Ofisnet Professional

Temel Sistem

Ofisnet Professional, Satış Yönetimi, Satın Alma Yönetimi, Stok Yönetimi, Finansman Yönetimi gibi tüm iş süreçlerini uçtan uca yönetirken, Üretim, E-İş(B2B, B2C, SAS), Muhasebe-Sabit Kıymet Yönetimi, İnsan kaynakları (PDKS, BORDRO), Müşteri İlişkileri Yönetimi(CRM), Servis, Mobil, İstasyon, Market, Restoran modülleriyle ve tüm yapıdaki çoklu döviz ve tam barkod desteği ile tümleşik bir yapı içerisinde sektörel çözümler sunar. Ofisnet Professional, tanımlanabilir yapıdaki esnek raporlaması ve bilgiye hızlı ve kolay erişilmesini sağlayan görüntüleme teknikleri ile verimliliği artıracak etkin iş yöntemlerini ve rekabette üstünlük sağlayacak karar destek mekanizmalarını sunar.

Ofisnet Professional, kapsamlı ürün özelliklerinin yanında öğrenme ve kullanım kolaylığı, geniş kullanıcı tabanı ve çoğu sektöre cevap veren çözümler sunar.

Ofisnet Professional’ de her bölüm diğerleri ile tamamen tümleşik bir yapıdadır. İlişkisel veritabanına kaydedilen veriler sisteme bir kez kaynağından girilir ve ilgili diğer tüm kullanıcılar bilgiye yine istenilen her noktadan, her zaman erişebilir.

Tüm işlemler, işleyiş süreçleri içinde farklı noktalarda oluşturulup takibi yapılabilir. Nokta bazında veya tüm noktalar için işlem değerlendirmesi yapılıp raporlar alınabilir. Ofisnet Professional?da sisteme bir kaydın kim tarafından ve ne zaman eklendiği, silindiği gibi kayıt üzerinde yapılan hareketleri LOG dosyasında tutar. LOG dosyasında raporlanan veriler, kullanıcı faaliyetlerinin takibi ve sorunların kaynağından izlenebilmesini sağlar.

noktatanimiprokucukİşlem noktası yapısı Ofisnet’in önemli ve etkin kullanımda ayrıcalık gösteren özelliklerinden biri de işlem noktası yapısıdır. Bu özellik sayesinde işletmenin departmanları, şubeleri ve istenen sayıda eklenebilecek alt iş yerleri hiyerarşik bir yapıda ayrı ayrı bölümlendirilebilir. Her bir noktaya o noktada işlem görecek kasa,banka alt hesabı, personel, stok yeri ataması yapılabilir. İşlem noktası yapısı ile tek bir veritabanı içerisinde hiyerarşik düzen işletme içerisinde uygulanabilir hâle gelmiştir. İşlemlere işlem noktası ve personel ataması yapıldığı için işin kim tarafından ve hangi noktada yapıldığı izlenebilir.

AA028432

Sık yapılan işlemler ana menü üzerinde kendilerini temsil eden ikonlar ile gösterilerek menüye çabuk erişim sağlanır. Liste şeklindeki ekranlarda, listenin sütun başlığına tıklayarak büyükten küçüğe veya küçükten büyüğe sıralama ve istenilen alana göre arama işlemi yaptırılabilir. Birbirine benzer özellikteki cari kart, stok kartı, alış-satış, stok, finans vb.. gibi tüm işlemler çoğaltılabilir. Hatta örnek olarak bir sipariş işlemini sadece sipariş olarak değil; teklif, satış ve diğer
uygun ihtimal işlemler olarak da çoğaltmak mümkündür. Ekranlara bağlı ilgili raporlara önizleme veya yazdırma işlemi yapılabilir.

Barkodlu sistem tüm alış-satış ve stok hareketlerinin stok seçim işlemleri, barkod okuyucu ile yapılabilir ve istenen stoklar için barkod basılabilir.Barkod, üretimde, sahada, depo yönetiminde, perakende işlemlerinde ve stoksal işlemlerde etkin olarak kullanılır.

Ofisnet, kasa, banka, alış-satış, stok gibi farklı döviz gerektiren tüm işlemlerde çoklu döviz sistemini kullanma olanağı sunar.

Günlük kurlar geriye dönük takip edilebilir. Kur bilgileri internetten otomatik olarak güncellenebilir, istenirse manuel olarak da giriş mümkündür. İşlem içerisinde her bir işlem satırı için farklı döviz seçeneği kullanılabilir.